polskienglishgermany

Stomatologia estetyczna

Niewątpliwie niezaprzeczalnym atrybutem zdrowia i urody są piękne, lśniące, białe zęby. W naszym Centrum zajmujemy się nie tylko leczeniem ale również poprawą wyglądu zębów.

Wybielanie
Jedną z metod wybielania zębów jest metoda "nakładkowego wybielania zębów".
Plusem tej metody jest długi czas ekspozycji zębów na substancję wybielającą. Preparat wybielający aplikowany jest do specjalnej szyny, którą następnie pacjent wprowadza na zęby przed snem. Długi czas ekspozycji zębów na substancję wybielającą umożliwia zastosowanie preparatów wybielających o niższym stężeniu substancji czynnej, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo metody. Kolejną zaletą tej metody jest możliwość przerwania dalszego wybielania jeśli rezultat zadowoli pacjenta. Standardowo zabieg powtarza się co wieczór przez okres 1 do 2 tygodni.

Inną metodą wybielania zębów jest wybielanie jedno-seansowe przeprowadzane w gabinecie. Służy do tego specjalna lampa aktywująca żel wybielający. Stosowana przez nas zaawansowana technologia wybielania lampą w systemie White Power pozwala w ciągu 30 minut na bezpieczne oczyszczenie zarówno powierzchni jak i wewnętrznej struktury zęba. Urządzenie wybielające Zoom 2 Advanced Poweremituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Konstrukcja optyczna urządzenia gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Trzydziesto minutowa procedura natychmiastowo utlenia 16 lub więcej zębów przywracając im ich naturalną biel. Efektem jest wybielenie zębów od 5 do 14 odcieni według skali VITA standardowo używanej przez stomatologów. Rezultaty są o 30% lepsze od wybielania nakładkowego i zdecydowanie lepsze od podobnych systemów.
Użycie niskiej temperatury zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. Zoom 2 Advanced Power jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych. System ten jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych.

licówki porcelanowe

W przypadku silnych, rozległych przebarwień zębów opornych na wybielanie wykonujemy licówki. Pokrywają one wyłącznie przednią (widoczną) powierzchnię zęba w związku z tym wymagają tylko niewielkiego opracowania zęba. Ta technika pozwala na uzyskanie pięknych, równych, białych zębów a efekt jest trwały. (Licówki porcelanowe nie zmieniają swego koloru). Dzięki licówkom możliwa jest również zmiana kształtu zębów, zamknięcie szpar między zębami a także wydłużenie patologicznie startych zębów.

przed leczeniem po leczeniu

Korony protetyczne

W przypadku zębów osłabionych dużą ilością wypełnień lub w innych sytuacjach uniemożliwiających założenie licówek rozwiązaniem są korony.  Przygotowanie zęba do zabezpieczenia koroną protetyczną wiąże się z koniecznością oszlifowania zęba w celu stworzenia miejsca dla tworzywa uzupełnienia. Może to być:

- porcelana napalona na metal (tytan, złoto lub metal nieszlachetny) - konstrukcja bardzo bezpieczna i sprawdzona, jednakże brak przepuszczalności światła przez część metalową ogranicza możliwość pełnego odtworzenia cech naturalnego zęba; zastosowanie stopu szlachetnego (z uwagi na jego właściwości oligodynamiczne) redukuje odkładanie się płytki nazębnej wokół koron, poprawia również estetykę z uwagi na korzystny, ciepły kolor stopu w okolicy obrzeża korony(nie ma mowy o siniejących dziąsłach czy ciemniejszej porcelanie przy linii dziąsła).

- ceramika bez podbudowy metalowej, która zapewnia wysokie walory estetyczne, dzięki możliwości odtworzenia naturalnych cech zęba np. głębię koloru, przezierność brzegu siecznego. Korony te mogą być zastosowane na zęby żywe lub martwe. Stosując korony pełnoceramiczne na zęby martwe, obligatoryjnie wzmacniamy je wkładami koronowo-korzeniowymi porcelanowymi lub z włókna szklanego. Są one oczywiście również przepuszczalne dla światła.
Zastosowanie ceramiki bezmetalowej eliminuje ryzyko coraz częstszych uczuleń na jony metali .

korony pełnoceramiczne

Najnowocześniejszy system bezmetalowej ceramiki cyrkoniowej wykonanej w oparciu o technologię CAD/CAM. Technologia wykonania prac opiera się na komputerowym skanowaniu i obróbce materiału będącego specjalną kompozycją ceramiki cyrkonowej ZrO2 stabilizowanej tlenkiem Y2O3. Materiał ten umożliwia wykonanie uzupełnień w dowolnym obszarze łuku do wielkości siedmiopunktowego mostu. Należy zaznaczyć, że zalety i charakterystyka prac wykonanych z systemu CERCON są trudne do porównania gdyż współczesne materiały stosowane w laboratoriach nie dorównują nawet po części, możliwościom jakie oferuje ta technologia.

korony pełnoceramiczne Procera

Procera również wykorzystuje koncepcję CAD/CAM (computer aided design/ computer aided manufacturing - komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie).
Korona taka składa się czapeczki wykonanej z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości, na którą napala się licującą porcelanę. Producenci Procera All Ceram zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek z gęsto spiekanego tlenku glinu.

przed leczeniem po leczeniu

biżuteria nazębna

Jeżeli chcesz uczynić swój uśmiech ciekawym i intrygującym a nudzą cię po prostu białe zęby spróbuj nowości! Ręcznie wyprofilowana biżuteria z opatentowanym wzorem to doskonały sposób aby uczynić Twój uśmiech niepowtarzalnym. Możesz wybrać coś dla siebie z pośród wielu modeli wykonanych z żółtego lub białego złota, ozdobionych szlachetnymi kamieniami. Nakładanie ozdób nazębnych nie niszczy struktur zęba a zdjęcie ich jest w każdej chwili możliwe i niebolesne.